У Харкові замість ліцею на Фанінському, 2 відкривають школу «Ранок» уже 1 вересня

Школа «Ранок» зареєструвала свої майнові права на будівлю навчального закладу в держреєстрі та до 16 серпня отримає ліцензію на освітню діяльність, відкривши 1 вересня двері для першокласників та учнів старших класів

Як повідомляє Depo.Харків із посиланням на «Дозор«, нова школа, засновником якої стало українське видавництво «Ранок», відкриється на звичному для багатьох батьків місці — провулку Фанінський, 2, біля парку Горького.

Восени минулого року компанія AJJDC Real Estate, власник будівлі, яку кілька років до цього орендував ліцей «МИР», повідомила, що не буде продовжувати договір оренди в зв’язку з наміром продати даний об’єкт. І запропонувала орендареві скористатися своїм пріоритетним правом на його придбання. Адміністрація ліцею «МИР» тоді заявила, що готова реалізувати дане право і звернулася до попечителя школи — власника видавництва «Ранок» Віктора Круглова, діти якого, а також інших працівників компанії, вчилися в ліцеї.

На той момент, за словами Круглова, він вже інвестував в ліцей «МИР» понад 2 млн грн власних коштів. І готовий був фінансувати його й надалі — видавництво веде кілька благодійних проектів у сфері освіти. Однак, коли йому почали надходити скарги на якість навчання від батьків і повідомлення від вчителів, незадоволених мізерною зарплатою і відсутністю розрахункових листів, бізнесмен вирішив розібратися, чому виділені кошти весь цей час не доходили до викладачів.

Однак у відповідь директор ліцею Юлія Павличенко запропонувала йому, як і ряду інших батьків, яких не влаштовувала якість викладання в ліцеї, просто йти і шукати собі іншу школу.

«Ті гроші, які я інвестував в ліцей «МИР», — вони зафіксовані, — розповідає Круглов. — Юлія Володимирівна [Павиченко], в тому числі, особисто брала ці гроші — є її підписи, тому я звернувся до правоохоронних органів з проханням розібратися в цій ситуації. Зараз, наскільки я знаю, ведеться слідство».

Однак є й ті, хто покинув школу, скаржачись на текучку серед педскладу і постійне збільшення вартості навчання. Навесні Павиченко в черговий раз оголосила про підвищення ціни до 10,5 тис. грн на місяць (без харчування і гуртків).

Пояснюючи батькам таку вартість зростанням оренди і тарифів на комунальні послуги, адміністрація школи, тим не менш, не зробила жодних кроків, щоб протягом останнього півріччя викупити цю будівлю. Тепер «МИР» змушений шукати нове приміщення, проте директор ліцею не бачить в цьому великої проблеми: ринок нерухомості сьогодні недооцінений, і пропозицій приміщень для навчального закладу вистачає. До того ж, як уже зазначалося вище, для ліцею «МИР» це вже не перший переїзд.

Розуміючи, що в підсумку після 31 серпня 2018 року приміщення будуть продані (власник, за словами Круглова, активно вів переговори з однією з IT-компаній), засновник і співробітники видавництва «Ранок», діти яких навчалися на Фанінському, 2, зробили зусилля, щоб зберегти для дітей «рідні стіни». Дочекавшись закінчення навчального року, Круглов уклав 16 липня договір купівлі-продажу з власником будівлі — компанією AJJDC Real Estate. Про це компанія в особі виконавчого директора Максима Хренова відразу ж повідомив директора ліцею «МИР» Юлію Павиченко.

«У травні було оголошено про створення нової школи «Ранок», засновником якої є Віктор Круглов. Нічого поганого я в цьому не бачу, нехай буде багато шкіл хороших і різних», — сказала, коментуючи ситуацію, Юлія Павиченко.

Зі свого боку, школа «Ранок», оформивши всі майнові права на будівлю школи в держреєстрі, подала пакет документів на оформлення освітньої ліцензії, яку збирається отримати протягом найближчих 10 днів. За словами Круглова, педагогічний колектив школи вже набраний і готується до початку навчального року. Викладачі — автори кращих в Україні підручників і сучасних методик у сфері освіти, шкільні дошки в кожному класі замінили інтерактивні панелі. Крім того, адміністрація обіцяє стипендії для обдарованих учнів та дітей з інклюзії (навчання яких Круглов обіцяє субсидувати), а також продовження дитячого табору, який діє на Фанінському до 12 серпня.

Місцеві експерти з ентузіазмом дивляться на новий проект корпорації «Ранок», в цілому оцінюючи його позитивно.

«Команда Круглова активно працює в сфері освіти вже більше 20 років. Тому відкриття власного освітнього проекту є у всіх сенсах цікавою ініціативою. У їх активі — дійсно, кращі автори підручників, які працюють з видавництвом «Ранок» вже довгі роки, стежачи за освітніми трендами не тільки в Україні, а й за кордоном. Думаю, у них вийде», — прокоментував відкриття школи «Ранок» один з харківських видавців, знайомий з Кругловим ще з університетських часів.

kh.depo.ua

О admin

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*