У Шарівському палаці буде створена унікальна культурна та мистецька локація, — Світлична (ФОТО)

У Харківській області проводять культурно-мистецький фестиваль, покликаний відновити функціонування Шарівського палацу

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, голова обладміністрації Юлія Світлична відвідала фестиваль «Культурний ХАКАТОН», який проходить у Шарівському замку з 20 по 24 червня.

За відомостями прес-служби, масштабний інтелектуально-мистецький проект, ініційований громадськістю — асоціацією дизайнерів «4-й блок» — має на меті не просто збереження палацово-паркового комплексу «Садиба» в Шарівці, а й створення на його території конкурентоспроможного комплексного туристичного об’єкта. Проект реалізується за підтримки голови ОДА Світличної, яка особисто опікується питанням відновлення визначної історико-культурної пам’ятки Харківщини.

«Проект «Культурний ХАКАТОН» став переможцем конкурсу проектів Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Він покликаний не просто привернути увагу до Шарівської садиби, а й генерувати нові ідеї, які дозволять створити з парку унікальну локацію для проведення культурних подій та мистецьких перфомансів, — розповіла керівник області. — Зі своєї сторони робимо все, щоб привести садибу у належний стан. З обласного бюджету вже виділені кошти для проведення першочергових заходів з реконструкції. Також залучили до відновлення садиби іноземних партнерів, українсько-німецьку компанія «BASF».

Програма фестивалю «Культурний ХАКАТОН» складається з двох частин: інтелектуальної та культурної. Протягом трьох днів, з 20 по 23 червня, учасники інтелектуального хакатону — архітектори, IT-фахівці, художники, інженери-урбаністи, юристи, працівники музеїв, дизайнери — працювали над розробкою проектів ревіталізації Шарівської садиби.

Переможців конкурсу проектів привітала Світлична. Вона вручила їм призи — сертифікати на 10 тис. грн.

«Плануємо втілювати в життя проекти, напрацьовані громадськістю та експертами в рамках фестивалю. Також будемо й надалі залучати громадськість до відновлення садиби», — запевнила керівник ОДА.

Світлична також нагадала, що 2018 рік визначено роком культурної спадщини як в Україні, так і в Європі. «На Харківщині ми робимо все, щоб популяризувати наші історичні та культурні надбання, дати їм нове життя та зберегти наші пам’ятки для майбутніх поколінь, — підкреслила голова ОДА. — Будемо також робити все, щоб внутрішній туризм ставав все більш цікавим. Щоб мешканці області і гості бачили, що нам є чим пишатися».

Світлична ознайомилася з розташованою в замку виставкою сучасного плакату «Екологія культури» та разом з іншими гостями фестивалю переглянула театралізований перформанс «Святковий бал». Також вона взяла учать у презентації QR-коду Шарівської садиби, який розміщено на інформаційній дошці комплексу. Сканування QR-коду є посиланням на портал MoreInfo, де розміщено розширену інформацію про історію та архітектуру маєтку шістьма мовами — українською, англійською, французькою, німецькою, китайською та російською.

На завершення програми 23 червня для гостей фестивалю виступив оркестр ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка — СХІD OPERA. Також глядачі побачили виступи групи «ША ПОПОВА СЕКСТЕТ», фіналістки «Х-фактору» Вети Козакової та діджей сет від dj MAWRICK.

24 червня на відвідувачів фестивалю чекають виступи оркестру Сумського академічного театру ім. М.С.Щепкіна та Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».

Також у рамках фестивалю 23-24 червня у Шарівському замку організовано широку культурну програму. Гості свята можуть взяти учать у майстер-класах з живопису, кераміки, дизайну для дітей і дорослих. На території садиби працює дитячий розважальний майданчик, проходять історичні квести, конкурси танцю. Для відвідувачів парку та замку екскурсоводи-волонтери проводять цікаві екскурсії.

На своїй сторінці у «Фейсбук» Світлчина привітала переможців «Культурного Хакатону» та запевнила, що відновлення садиби в Шарівці продовжиться.

«Привертаємо увагу до Шарівського замку та шукаємо ідеї, реалізація яких перетворить замок у новий, сучасний і цікавий простір. Відновлювати пам’ятку архітектури будемо не тільки реставраційними роботами. Сьогоднішній яскравий арт-фестиваль тому підтвердження. Майстер-класи з живопису та дизайну, фантастичний концерт класичної музики, танцювальний флешмоб, історичні квести, ярмарок сувенірів і багато ще чого», — написала Світлична.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові відновлюють легендарну спортшколу, яку не ремонтували понад 30 років.

kh.depo.ua

О admin

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*