Три фестивалі та велодень: ТОП-10 подій у Харкові (ФОТО)

Журналісти Depo.Харків зібрали найбільш помітні події 19 та 20 травня, які варто відвідати харків’янам, аби відпочити від трудового тижня.

Субота, 19 травня

І. Фестиваль грузинської культури Gaumarjos.

Гаумарджос — це заклик до перемоги, побажання здоров’я, а також закінчення кожного тосту. У перекладі на українську – «Будьмо!». На території фестивалю буде кілька тематичних зон: «Супра», «Базароба», «Туристичний куточок», «Фотовиставка», «Дитяча розважальна зона».

У ресторанній зоні «Супра» команда з кращих кухарів пригощатиме традиційними грузинськими стравами. Тут ви скуштуєте хінкалі, хачапурі, кубдарі, шашлик, чкмерулі. Особливих цінителів порадують майстер-класи з приготування хінкалі і хачапурі, а сміливці зможуть спробувати свої сили в змаганні й осилити чоловічу порцію хінкалі. Неодмінно буде дегустація вин. Ви дізнаєтеся технологію їх приготування і почерпнете мудрість тостів від справжнього тамади.

Хочете забрати з собою шматочок Грузії? На майданчику «Базароба» можна купити продукти і сувеніри з Грузії. Якщо ви любите грузинські сири, спеції, вино або давно мріяли про мінанкарі, грузинський капелюх або розі для розпивання вина — приходьте на «Базароба».

 1. Де: вул. Плеханівська,126, арт-завод «Механіка».
 2. Коли: 19-20 травня, 11:00.
 3. Вартість: від 50 грн.

ІІ. Харківський ретро-зліт 2018. Pin-up

Ретро-зліт став традиційною подією для весняного Харкова. До четвертого ретро-зльоту готова нова програма і експозиція в стилі Pin-up.

ХаРЗ запрошує познайомитися зі стилем Рin-up і епохою його розквіту — в Харків приїдуть ніколи не бачені в нашому місті Lincoln Continental Cabrio (1962), унікальний Chevrolet Bel Air Hardtop Sport Coupe (1955) з гаража Леоніда Брежнєва, Lloyd Arabella (1960), Rolls-Royce Phantom II (1928) і десятки інших автомобілів, мотоциклів, моторолерів і велосипедів з усього світу та всіх епох.

Стилю Pin-up, його минулому та сучасному будуть присвячені лекції Олени Ковпак — три в суботу, 19 травня, і дві в неділю, 20 травня. Про військову техніку розкажуть члени Клубу військово-технічної історії «Шерман» історичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Також можна заглянути в комп’ютерний музей з обчислювальними машинами й ігровими приставками початку цифрової ери від Software & Computer Museum.

Традиційно пройде конкурс «Костюм епохи» з модельєром Костянтином Пономарьовим на чолі журі.

 1. Де: вул. Плеханівська,126, арт-завод «Механіка».
 2. Коли: 19-20 травня, 10:00 – 19:00.
 3. Вартість: 25-100 грн.

ІІІ. Нічний Weekend фільмів Девіда Лінча

Три знакових фільми одного з найбільш самобутніх режисерів сучасності на великому екрані. Початок о 23:00, завершення показу — о 5:00 ранку 20 травня.

Відреставровані «Голова-ластик», «Шосе в нікуди» і «Твін-Пікс: Крізь вогонь», з оригінальним звуком і українськими субтитрами. Всі три фільми можна було бачити на рідкісних ретроспективах Лінча.

 1. Де: вул. Полтавський Шлях, 6, кінотеатр «Боммер».
 2. Коли: 19 травня, 23:00.
 3. Вартість: 100-120 грн.

IV. KharkivBookFest-2018

Із 18 по 27 травня в Харкові триває книжковий фестиваль KharkivBookFest-2018. Цього року організатори заходу не обмежувалися однієї тематикою, і в рамках KharkivBookFest можна буде почути і лекцію про історію французького графічного роману, і поспілкуватися з представниками українського фентезі та молодіжного філософського роману.

Уперше в цьому році в рамках фестивалю пройдуть лекції спільно з наук-поп спільнотою в форматі 15 на 4: допитливі відвідувачі дізнаються про те, як народжений автором твір у процесі літературної обробки і додрукарської підготовки отримує у видавництві та друкарні той вигляд, який звикли бачити читачі.

Серед учасників і гостей фестивалю будуть лектор і екскурсовод Максим Розенфельд, а також один із найбільш відомих сучасних українських письменників Любко Дереш.

 1. Де: вул. Сумська, 35, Сад ім. Шевченка.
 2. Коли: 19 травня, 15:00.
 3. Вартість: безкоштовно.

V. Ніч музеїв 2018

У нічних програмах — безкоштовні експозиції, зустрічі, концерти та майстер-класи. Цього року в заході візьме участь 31 заклад культури.

Уперше свої двері для гостей відкриють Скульптурні майстерні (вул. Культури, 9-а), де пройдуть екскурсії, лекції та майстер-класи від відомих харківських скульпторів.

У Музеї видатних харків’ян ім. К. Шульженко відбудеться майстер-клас з імпровізації гри на баяні і з вокалу від блюзмена Сергія Ковальова. У Харківському літературному музеї запланована широка лекційно-дискусійна програма. Зокрема, мова піде про Харків часів нацистської окупації — з розповідями істориків, інтерактивом, переглядом фільмів.

У Культурному центрі ім. М. Реріха дітям нададуть можливість намалювати малюнки, які потім проаналізує професійний психолог і розповість батькам про свої висновки. У Харківському планетарії ім. Ю. Гагаріна цього дня працюватиме музей «Космос», де відвідувачі зможуть дізнатися про видатних космонавтів, потримати в руках предмети, які побували в космосі, метеорити, сфотографуватися з «іншопланетянами».

У Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» заплановано проведення проекту «Art&Fashion. Новий вимір», який присвячений дослідженню взаємодії мистецтва і моди. В експозиції будуть представлені фото- та відеороботи, а також арт-об’єкти дизайнерів і художників. У програмі також — екскурсії, лекції, виставка робіт «Bob Basset» та ін.

У Харківському обласному центрі культури і мистецтва пройде квест, присвячений пошуку в цій будівлі кімнати, в якій в 1923-1926 роках жив видатний кінорежисер Олександр Довженко. Також відвідувачі побачать виставку його графічних робіт. У «Вітальні на Дворянській» цього дня відкриється виставка «Транспорт старого Харкова», а переможці тематичної вікторини отримають можливість покататися на ретро-автомобілі вечірнім містом.

Неділя, 20 травня

І. Велодень 2018

Мета заходу — популяризувати активний і здоровий спосіб життя, створити сучасну міську велоінфраструктуру, виховати культуру поведінки на дорозі та дбайливе ставлення до природи.

Програма: 9:00 – 10:00 збір учасників на площі Свободи, 10:00 – 11:00 – флешмоб велосипедистів, 11:00 – 13:00 проїзд колони за маршрутом (площа Свободи — проспект Науки (непарна/західна сторона) до вул. О. Яроша — проспект Науки (парна/східна сторона) — вул. Новгородська — вул. Динамівська — вул. Сумська — вул. Ярослава Мудрого — вул. Алчевських — вул. Чернишевська — вул. Скрипника — вул. Сумська — площа Свободи), 13:00 – 16:00 культурно-спортивна програма свята.

ІІ. Фрімаркет в Саржиному Яру

Фрімаркет — це некомерційний ярмарок вільного обміну речей, де панує принцип: «Те, що мені не потрібно, я віддаю, те, в чому маю потребу, я беру собі». Ніякої комерції — ні продажу, ні бартеру. Взяти участь можуть усі бажаючі.

Цілий рік у вас накопичувалися старі речі, ви дочитали старі книги, і тепер вони припадають пилом на полицях, виросли з симпатичної шапки-вушанки і не знаєте, що ж з нею зробити? Відповідь одна — фрімаркет. Все безкоштовно, є бажання подарувати річ світу — даруй, але не проси що-небудь натомість.

 1. Де: проспект Науки, Саржин Яр.
 2. Коли: 20 травня, 12:00-17:00.
 3. Вартість: безкоштовно.

ІІІ. Пішохідна екскурсія «Весна на червоному тлі»

У рамках KharkivBookFest відбудеться пішохідна екскурсія «Весна на червоному тлі». Зелений квітучій травень кличе на прогулянки містом. Організаторі запрошуються усіх на пішохідну екскурсію.

Маршрут: Художній музей (Колишній будинок радянського керівництва, Інститут літературознавства Багалія та Літмузей) — будинок, де жив український письменник Еллан Еллан-Блакитний та стояв йому пам’ятник — будинок літераторів Блакитного — дім Багалія, Літмузей — Держпром — будинок «Слово».

 1. Де: вул. Мистецтв, 11.
 2. Коли: 20 травня, 16:00-18:30.
 3. Вартість: безкоштовно.

IV. Театрально-урбаністичний фестиваль Parade

Організаторами виступить ArtDot — команда людей, яка займається проектами в сфері освіти і мистецтва. Це представники театру «Прекрасні квіти», школи акторської майстерності «Тісто», медіа-видання «Люк». Частина команди — люди, які працювали над одним з кращих фестивалів України в 2017 році за версією Karabas Live — Plan B.

Парад — це форма публічного діалогу, гучне масове висловлювання. За допомогою фестивалю разом з учасниками і гостями ми шукаємо відповіді на питання: яким ми хочемо бачити простір навколо себе? Що для нас головне в Харкові? Які цінності є базовими для мирного і комфортного співіснування в місті?

Parade-fest буде складатися з трьох блоків:

1) Шоукейс — спектаклі українських театрів, тематика яких — буллінг, толерантність, сучасний герой;

2) Урбан — соціальні ініціативи та творчі проекти в межах міського простору. Це спосіб вибудувати нові відносини з містом. Розширити зону відповідальності і переосмислити своє «право на місто». Натхненням для цього стануть локальні творчі та освітні ініціативи городян;

3) Освітній блок — програма лекцій та воркшопів для активістів і культурних менеджерів.

 1. Де: вул. Чернишевська, 11.
 2. Коли: 20 травня, 19:00.

V. Docu/Хіт фестиваль документальних фільмів

Docu/Хіт — це кращі документальні фільми в українських кінотеатрах. На широких екранах будуть представлені документальні стрічки-фаворити міжнародних кінофестивалів. Це три фільми, що поєднують історії про боротьбу — про тіло і вразливість в сучасному танці, про порятунок уцілілих від бомбардувань, про дитинство серед звуків війни.

 1. Де: вул. Благовіщенська, 1.
 2. Коли: 20 травня, 19:30.
 3. Вартість: від 50 грн.

kh.depo.ua

О admin

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*