Будівельні роботи в Харківській обласній філармонії йдуть максимальними темпами, — Світлична (ФОТО)

У великій залі Харківської філармонії вже фарбують стіни й укладають паркет, а в історичній частині фойє відновлюють ліпнину

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА з посиланням на голову ОДА Юлію Світличну.

«Будівельні роботи йдуть максимальними темпами. Зробимо все, щоб вже на початку наступного року харків’яни почули довгоочікуваний концерт у довгоочікуваній філармонії», — наголосила Світлична.

Керівник області підкреслила, що обласна філармонія — не просто будівельний, а культурно-історичний об’єкт. «На цій сцені виступав Шаляпін, були з прем’єрами і концертами Чайковський, Рахманінов, Хачатурян… І ця зала буде однією з кращих в Україні, — сказала Світлична. — Це буде потужний філармонічний комплекс. Два роки тому ми здали органну залу на 500 місць. Цього року працюємо над реконструкцією великої зали філармонії на 777 місць. Плюс – камерна зала. У цілому комплекс зможе вміщати 1,5 тисячі людей одночасно».

Фінансування на ведення будівельних робіт виділено й з обласного, і з державного бюджетів. За інформацією підрядників, фінансування надходить вчасно, тому роботи йдуть за графіком.

«Касову залу вже завершено — залишилося тільки фарбування. Завершуємо монтаж металоконструкцій холу, монтуємо покрівлю. Фасад касової зали завершили вже на 90%, а головний фасад будемо робити за пару місяців», — зауважив начальник будівельної ділянки об’єкта Сергій Ломакін.

У великій залі філармонії вже повністю зробили стелю та змонтували сцену. Фінішне оздоблення проводять в оркестровій ямі. Також фарбують балкони другого поверху та окремі елементи золотом. Будівельники починають укладати в залі дубовий паркет. Уже замовлені та виготовляються 30-кілограмові кришталеві люстри та крісла, що повністю копіюють оригінальні.

«Іноді буває, що нічого кращого, ніж було раніше, вигадувати не потрібно. Усе вже давно придумано. І ця сцена буде відповідати сценам всіх старих театрів, всіх старих залів, які є в будь-якій європейській столиці. У цьому сенсі ми тепер теж будемо там. При цьому все робиться за сучасними технологіями», — зауважив директор і головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко.

Серед особливостей відновленої старої зали філармонії буде «мобільна» оркестрова яма, яку зможуть піднімати й опускати, а також «мушля», що фокусує звук.

На своїй сторінці у «Фейсбук» Світлична висловила переконання, що для харків’ян відкриття відновленої філармонії буде справжнім святом. «На початку наступного року будемо запрошувати на концерт», — написала голова ОДА.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові відновлюють легендарну спортшколу, яку не ремонтували понад 30 років.

kh.depo.ua

О admin

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*